Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.rubenso.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.rubenso.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Fotografie plné krásy | Jak vypadat skvěle na silvestrovských fotkách - Fotografie plné krásy Jak vypadat skvěle na silvestrovských fotkách - Fotografie plné krásy

Jak vypadat skvěle na silvestrovských fotkách

0

Jak vypadat skvěle na silvestrovských fotkách

Vánoce, Silvestr, Nový rok. Párty střída párty, návštěva návštěvu a před objektivy kamarádů a příbuzných není úniku. A ještě jste ani nedopila přípitek a fotky si už na facebooku prohlíží vaši kamarádi a kolegové z práce.

Mám tu pro vás pár triků, jak to dělají celebritky, aby měly pod kontrolou, jak budou na fotkách vypadat.

Věřte mi, to, že na Novoroční rodinné fotce vypadáte o pár kilo silnější, není vina dvojité porce salátu a mísy cukroví, ale objektivu. Opravdu, je to tak.
Objektiv prostě není objektivní. Tak jak ho přelstít?

 

  1. Nikdy nestůjte na kraji skupinky nebo na kraji fotografie, ale uprostřed. Také je lepší být ve druhé nebo třetí řadě, ne v první. Širokoúhlé objektivy které se používají na focení v místnostech ( aby se tam všechno vešlo) nejvíc zkreslují proporce na okrajích snímku. Také vše co je k foťáku blíž se zobrazí na fotce mnohem větší než to co je dál.
  2. Nestůjte rameny proti foťáku. To znáte z atelieru. Fotograf vás vždycky nějak kroutí. Postavte se, nebo se natočte jedním ramenem víc k fotografovi. Hned to bude lepší. Tváří se můžete natočit skoro přímo nebo lehce stranou. Herečky a modelky mají dobře vysledované, která jejich tvář je fotogeničtější. Všimněte si toho, kolik z nich se fotí jen z jedné strany. Klidně vyzkoušejte stejný trik.
  3. Využijte srovnání. Je to stejný trik jako při oblékání. Větší doplňky, jako je větší kabelka nebo klobouk vás opticky zmenší. To na fotografii platí dvojnásob. Když nemáte po ruce svou kabelku, poslouží cokoliv jiného: plyšový medvěd, ozdobná váza, křeslo, kašna. Na Silvestra není žádný nápad dost bláznivý. Také u skupinové fotografie platí, že není jedno, vedle koho si stoupnete.
  4. Odežeňte fotografa co nejdál. Pokud vás bude někdo portrétovat a je dost místa, trvejte na tom, že musí použit co největší přiblížení objektivu (zoom) a jít co nejdál. Využijete tak další vlastnost objektivu ve svůj prospěch. Když se zoom vytáhne na maximum, začne „poduškovat“. To je pravý opak „soudkování“, které dělá, když je naopak zatažený a má široký úhel záběru. Zjednodušeně: „soudkování“ věci na fotce nafukuje a poduškování vyfukuje. Tak proč toho pěkně nevyužít.
  5. Vyžeňte fotografa na židli. To vás asi překvapí. Většinou se fotografové plazí před modelkami po zemi, nebo alespoň sedí na bobku. Ano, to je správně, ale jen když mají od modelky velký odstup. Pak tento trik krásně prodlužuje nohy a celou postavu. Ale když místo není, náš nepřítel, širokoúhlý objektiv, (a ten je mimochodem v každém mobilu) místo prodloužení postavy nafoukne to, co má nejblíž, tedy břicho. Takže využijte svůj šarm a kouzlo a dokud nebude fotograf na židli, žádné svolení k focení.
  6. Méně je více. Trik všech režisérů detektivek. Ukažte co nejméně a jen to nejlepší. Myslím že víc napovídat nemusím. Je to jasné. Co nechci ukázat, nechám schované. Za židlí, velkou knihou nebo za sestřenicí.
  7. Usmívejte se. Nic to nestojí. A fotce to prospěje. Ale to už nemusím psát, to vám každý, kdo chytne foťák do ruky, připomene.

Další kouzla při fotografování udělá správné světlo. Nakonec, bez světla by žádná fotka nevznikla. Dobře zvolené světlo promění každou tvář. Bohužel, při reportážních fotkách světlo ovlivníte jen těžko.
Ale netrapte se tím.

Nejde o to aby fotky z oslav byly dokonalé. Jde o to, abyste byly sami se sebou spokojené a aby vám foťák zbytečně nekřivdil.

Hodně štěstí a dobré světlo v roce 2014 vám přeje váš fotograf ED Jahelka.